Co zrobić z AROSem?

Co zrobić z AROSem żeby się do czegoś nadawał?

Zasada numer jeden w przemyśle softwarowym to – zawsze jest wersja pod Windows, bo użytkownicy Windows płacą nasze rachunki.

Co to znaczy?

Jeśli ma być kolejna wersja softu na popularne x86 czyli pc, to po pierwsze nie może to kosztować za dużo czasu i pracy, a po drugie musi być dobry powód do zrobienia takiej wersji.

Co to znaczy w praktyce?

Po pierwsze zgodność ze współczesnymi standardami, po drugie kompatybilność  z amigą.

Wielu członków amigowego środowiska myśli że jak się zakaże używania ppc, to ludzie się rzucą robić soft pod AROSa, bo nie będą mieli innego wyboru.

Cóż za straszna pomyłka. Wersja pod x86 już jest i nikt się nie będzie męczył z robieniem drugiej wersji softu pod system na poziomie Windows 95.

Wielu członków amigowego środowiska myśli że zrobi rewolucję,  wytnie wszystko po a500, zrobi system inspirowany Amiga Osem, po czym zakaże używania ppc, ludzie nie będą mieli wyboru i rzucą się na to robić soft.

Cóż za straszna pomyłka. Większość amigowych programistów, ma już pod Windows swoje ulubione gui w którym robią od lat,  i nikt się nie będzie męczył z robieniem drugiej wersji softu pod gui które nic wspólnego z Amigą nie ma.

Co jest rozwiązaniem?

Coś co można nazwać Amiga Os X. Amigowe gui i grafika na podstawie z unixa.

Jak?

AROS x86 do likwidacji. Koniec z kłamstwami o kompatybilności AROSa z Amiga Os. Nie wiem dlaczego niektórzy myślą że uda się ludzi oszukać i nikt się nie połapie. Pięć minut z muibuilderem i jak na dłoni widać że AROS ma niezgodne z amiga os gui. W przeciwieństwie do Amiga OS 4.X i MOS gdzie jest oryginalne mui.  Nikt nie potrzebuje systemu na poziomie Windows 95 i z niezgodnym z amiga gui. Zaoszczędzone zasoby można zużyć na rozwój AROSa ppc. Dodanie integracji z m68k jak w MOS i Amiga OS 4.x na początek. Potem powolne odtwarzanie funkcji i klas z mui z ciągłym testowaniem na AROSie ppc. Jak będzie porządnie zrobiony klon mui open source można myśleć o przeniesieniu na unixa. Najpierw tak jak to zrobił Apple na unixa na ppc. Potem na unixa na x86.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s